Karlovy Vary

Karlovy Vary se nacházejí na západě Čech tam, kde se stékají řeka Ohře, řeka Rolava a řeka Teplá. Je to metropole Karlovarského kraje. Karlovy Vary mají okolo 50 tisíc obyvatel na rozloze necelých 60 km2. Město je proslulé hlavně svými lázněmi. Ty nechal vybudovat už okolo roku 1350 císař Karel IV. Údajně zde byl pramen, kde byly lázně vybudovány a nejdříve pojmenovány jako Horké Lázně u Lokte. Teprve po nějaké době byly přejmenovány na Karlovy Vary. Městská práva jim udělil Karel IV. v roce 1370. Lázně využívají minerální vodu s léčivými účinky, která vzniká v hloubce asi 2000 metrů pod zemí. Prameny jsou velice cenné a důležité pro celé město i z finančního hlediska. Proto je město musí chránit. Jednou se totiž stalo, že při neodborné těžbě hnědého uhlí v Sokolovské pánvi se prorazil kolektor podzemní vody a prameny „vyschly“.

 

Více informací o službě skartace, kterou společnost REISSWOLF dodává ve městě Karlovy Vary. 

Stálo hodně práce a úsilí, aby se zabetonováním dalo vše zas do pořádku. Nikdy už to ale nebylo tak jako před nehodou. Karlovy Vary jsou dnes nejnavštěvovanějšími lázněmi v České republice.

 

Karlovy Vary mají také spoustu historických památek. Jednou z nich je třeba kostel svaté Máří Magdaleny, postaven v roce 1737. Dále se ve městě nachází třeba pravoslavný kostel svatého Petra, evangelický kostel svatého Petra, poutní kostel svaté Anny v Sedleci nebo anglikánský kostel svatého Lukáše.

 

Co se týče městské hromadné dopravy, tak v Karlových Varech jsou nejvíce využívány autobusy. Od dubna do října jezdí v Karlových Varech pravidelně turistický vyhlídkový silniční vláček. Ve městě se také můžeme často setkat s dopravou kočáry taženými koňmi.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF